CO2 laser pro popisování dřeva, plastů, papíru a látek RL-CO

02.12.2021

Základní popis

Riselaser RL-CO je přenosný samostatný popisovací laser pro značení a popisování dřeva, plastů, papíru, látek, skla a dalších nekovových materiálů. Použitá značková kovová laserová trubice zaručuje výbornou kvalitu laserového paprsku, vysokou účinnost a dlouhou životnost stroje.

Popis produktu

Mezi hlavní součásti této řady produktů patří vysokofrekvenční kovová laserová trubice chlazená vzduchem, napájecí zdroj, základní deska řídicího systému, galvohlava pro rozmítání laserového paprsku, laserová f-theta čočka pro zaostření paprsku, zaostřovací sloupek a pracovní deska.


Vlastnosti a funkce

  • kovová RF laserová trubice chlazená vzduchem
  • popisovací laser pro značení dřeva, plastů, skla dalších nekovových materiálů
  • pracovní plocha 100 x 100 mm, výkon 30 W (volitelně vyšší)
  • rychlé a přesné značení
  • malé zástavbové rozměry
  • vhodný i pro nepřetržitý provoz

Jak zvolit vhodný výkon CO2 popisovacího laseru?

20 W - výkon dostatečný pro rychlé popisování povrchu většiny materiálů
30 W - výkon dostatečný pro značení například dřeva, pokud požadujete "hluboké" značení

50 W a více - výkon dostatečný pro rychlé řezání papíru, textilu a dalších tenkých materiálů. Díky vyššímu výkonu se také využívá pro zrychlení práce v sériové výrobě.

Výhody

Vysoká stabilita a kvalita laserového paprsku díky použití kvalitní značkové laserové trubice a galvohlavy. Stroj nabízí přehledné a intuitivní grafické rozhraní pro ovládání. Při objednávce lze volit z několika barev stroje a výšek zaostřovacího sloupku.

TIP: Pokud potřebujete popisovat výrobky z železných i neželezných kovů nebo plasty, potřebujete vláknový laser. Ten díky kratší vlnové délce paprsku umožňuje značení oceli, železa, mědi, bronzu, hliníku ale i některých tvrdých plastů.

Použití

CO2 popisovací laser se používá většinou pro značení dřeva, plastů a skla. Je na něm však možné zpracovávat celou řadu dalších materiálů jako například přírodní kámen, mramor, papír/karton, kůži, zrcadla, korek, MDF desky a další. Stroje s vyšším výkonem lze využít také k rychlému řezání (vyřezávání) papíru, látek, fólií apod.

Cena

Zaujal vás tento stolní CO2 laser pro značení nekovových materiálů? Pro další informace a cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.Máte otázku k tomuto produktu? Zeptejte se nás!