LASEROVÉ ČIŠTĚNÍ

Laserové čištění je moderní a efektivní metoda odstraňování nečistot z materiálů. Podle opracovávaného materiálu volíme buď kontinuální laser pro čištění zejména konstrukční oceli nebo forem. Pro čištění nerezové oceli, ale i keramiky, dřeva a dalších materiálů kde nesmí dojít k poškození povrchu materiálu se využívají pulzní lasery.

Protože laserové čištění materiálů nepotřebuje žádný spotřební materiál, je v porovnání s ostatními metodami čištění levnější a ve většin případů i rychlejší.

Přenosný pulzní laser je se používá zejména pro čištění kovů od rzi, barev, olejů a dalších povrchových nečistot a kontaminací. Využít lze ale i pro čištění dřeva, kamene, keramiky a dalších povrchů. Proto je možné čisticí pulzní laser využít i při restaurování dřeva, čištění keramických nálezů od oxidace apod.

Kompaktní lasery RL-CW jsou laserové čisticí stroje s kontinuálním laserovým paprskem pro průmyslové čištění kovových dílů, forem a dalších materiálů. Stroje jsou vybaveny celokovovým laserovým rezonátorem s vysokou odolností proti otřesům. Stroje jsou standardně osazeny kontinuálním laserovým zdrojem se speciální modulační frekvencí vhodnou pro...

Mobilní laser RL-CP s pulzním laserovým zdrojem pro čištění kovových povrchů od rzi, olejů, špíny a starých nátěrů. Jednoduchá intuitivní obsluha pomocí dotykového displeje a přednastavené parametry nastavení pro čištění nejběžnějších povrchů maximálně usnadňují práci. Celý čisticí laser je integrovaný do přepravního kufru s rozměry cca 60 x 65 x...