Přenosný pulzní čisticí laser na odstraňování koroze, barev a oxidace

28.07.2022

Základní popis

Přenosný pulzní laser je se používá zejména pro čištění kovů od rzi, barev, olejů a dalších povrchových nečistot a kontaminací. Využít lze ale i pro čištění dřeva, kamene, keramiky a dalších povrchů. Proto je možné čisticí pulzní laser využít i při restaurování dřeva, čištění keramických nálezů od oxidace apod.

Přenosný pulzní čisticí laser je nástupcem oblíbeného modelu RL-CM50 a RL-CM100.


Výhodou pulzního laseru při čištění je minimalizace poškození povrchu. Z tohoto důvodu lze použít i na nerez, tenké plechy a všude tam, kde použití kontinuálních laserů nemožné.

Přenosný laser je lehký a mobilní stroj. Součástí stroje jsou i upínací popruhy pomocí kterých lze stroj zavěsit na záda jako batoh.  Celková hmotnost stroje je cca 7,8 kg ve verzi 50 W, hmotnost 100 W verze je pak cca 12 kg. Laser lze tak použít pro čištění i na jinak nedostupných místech.


Popis produktu

Přenosné pulzní lasery RL-CM50 a RL-CM100 jsou stroje nové generace. Stroje jsou vybaveny značkovým laserovým zdrojem Max Photonics s předpokládanou životností 60 - 80 tisíc hodin práce. Laserový zdroj lze uživatelsky nastavovat a intuitivně měnit výkon, frekvenci i šířku pulzu laserového paprsku. Díky tomu vždy můžete nastavit paprsek tak, aby přesně vyhovoval vámi čištěnému povrchu. Protože se při čištění nepoužívají žádné další chemikálie, je laser zároveň přívětivý k životnímu prostředí.  Nejčastěji se používá pro čištění nerezové a uhlíkaté oceli, forem, hliníkových desek. Laserem lze rychle odstranit povrchovou oxidaci a znečištění bez poškození povrchu kovu. 
Kontinuální nebo pulzní laserový zdroj pro laserové čištění?

Jaké jsou výhody laserového čištění kovů?


Varianty a výkony čisticího laseru

Přenostný čisticí laser nabízíme s výkonem 50 a 100 W.

Čisticí laser s výkonem 50 W je vhodný pro nenáročnou práci, která nebude přesahovat cca 5 m2 / hod. Výkon stroje je dostatečný pro čištění kovových povrchů od koroze, mastnoty, olejů a tenkých vrstev barev.

Čisticí laser s výkonem 100 W je univerzální stroj pro široké použití. Stejně jako čisticí laser s výkonem 50 W zvládá odstraňování koroze, mastnoty a oleje z kovových povrchů. Dále je vhodný pro odstraňování barev a laků. Tento laser je vhodný pro čištění skvrn vzniklých teplem při svařování a letování nerezové oceli. Doporučený výkon stroje je do 8 - 10 m2 čištěného povrchu / hod.


Vlastnosti a funkce

  • přenosné kompaktní provedení
  • vysoká účinnost laserového čištění bez použití další chemie nebo čistících kapalin
  • bezkontaktní čištění bez poškození povrchu
  • vyměnitelná laserová čočka, měnitelná ohnisková vzdálenost
  • široké možnosti využití

Výhody

Vysoká mobilita laseru a nízké provozní náklady na čištění. Laser ke svému provozu nepoužívá žádné chemické látky a povrch kovů čistí bezkontaktně bez jeho poškození.

Použití

Mobilní čisticí laser je vhodný zejména pro čištění na špatně dostupných místech. Nižší výkon stroje v porovnání se stacionárními lasery je vyvážen vysokou mobilitou a jednoduchostí obsluhy.  Přesto je však stroj s výkonem 100 W svým výkonem vhodný i pro průmyslové čištění povrch.

Laserem lze odstranit nátěry, rez, zbytky oleje a maziv. Laser je vhodný také pro čištění dřeva od barev a laků, keramiky, stejně tak poslouží k odstraňování oxidů mědi a zirkonia, otřepů na povrchu kovů nebo skvrn po svařování a letování.

Cena

Zaujal vás tento přenosný čisticí laser? Pro další informace a cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.


Máte otázku k tomuto produktu? Zeptejte se nás!