Kompaktní kontinuální laser pro čištění všech povrchů

13.11.2021

Základní popis

Kompaktní lasery RL-CW jsou laserové čisticí stroje s kontinuálním laserovým paprskem pro průmyslové čištění kovových dílů, forem a dalších materiálů. Stroje jsou vybaveny celokovovým laserovým rezonátorem s vysokou odolností proti otřesům. Stroje jsou standardně osazeny kontinuálním laserovým zdrojem se speciální modulační frekvencí vhodnou pro čištění pro ruční i robotickou práci.

Stroje nabízíme s výkony 1000, 1500 a 2000 W.

Popis produktu

Kompaktní čisticí lasery s kontinuálním laserovým zdrojem (CW) jsou vhodné  pro průmyslové čištění kovových povrchů. Vzhledem k jejich vysoké zatížitelnosti mohou být využity pro pracovní režim 24/7  včetně instalace na robotické rameno.

O chlazení laserového zdroje se stará výkonné vodní chlazení integrované v těle stroje. Standardní délka optického kabelu 15 metrů (volitelně až 100 metrů!) zajišťuje vysokou mobilitu operátora a možnost čištění i na jinak těžko dostupných místech.

Díky jednoduchému ovládacímu systému s dotykovým displejem a množstvím přednastavených parametrů je ovládání stroje jednoduché a intuitivní. Auto diagnostický systém se pak stará o bezproblémový chod celého stroje.


Kontinuální nebo pulzní laserový zdroj pro laserové čištění?

Jaké jsou výhody laserového čištění kovů?


Vlastnosti a funkce

  • vysoce výkonný kontinuální laserový zdroj (CW laser)
  • optimalizace kvality laserového paprsku
  • vynikající výsledky čištění bez poškození materiálu
  • vysoká rychlost práce díky kvalitní laserové hlavě
  • podpora pro kognitivní funkce spolupráce laseru a robotů
  • délka optického kabelu mezi laserovým zdrojem a laserovou hlavou až 100 metrů

Výhody

Vysoká účinnost, vhodný pro ruční práci i spojení s robotickým ramenem; délka optického kabelu až 100 metrů. Kontinuální laserový paprsek je vhodný i pro čištění nekovových materiálů.

Použití

Čisticí laser s kontinuálním zdrojem je vhodný pro čištění velkých ploch kovových povrchů včetně nerovných ploch a reliéfů. Výborný stroj pro laserové čištění forem. Čistící lasery RL-CW se nejčastěji používají pro pro odstraňování barev z kovových povrchů a čištění kovů od rzi, olejů a maziv. Můžete ho ale používat také pro odstraňování pryskyřic a tmelů nebo čištění skvrn. Laser je déle možné využít k základnímu čištění povrchu svarů. Kromě kovů lze laserem čistit také povrch kamene od nečistot, barev, sprejů a graffity.

Cena

Zaujal vás tento kontinuální čisticí laser? Pro další informace a cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.


Máte otázku k tomuto produktu? Zeptejte se nás!