Mobilní pulzní laser pro čištění povrchů

13.10.2021

Základní popis

Mobilní laser RL-CP s pulzním laserovým zdrojem pro čištění kovových povrchů od rzi, olejů, špíny a starých nátěrů. Jednoduchá intuitivní obsluha pomocí dotykového displeje a přednastavené parametry nastavení pro čištění nejběžnějších povrchů maximálně usnadňují práci. Celý čisticí laser je integrovaný do přepravního kufru s rozměry cca 60 x 65 x 30 cm / 42 kg (rozměry platí pro stroj s výkonem 100 W).

Mobilní čisticí laser s pulzním laserovým zdrojem nabízíme s výkonem 100 a 200 W.

Popis produktu

Čištění laserem je nový standard průmyslového čištěn kovů od rzi, zbytků olejů a maziv, barev a dalších organických i anorganických nečistot i oxidačních vrstev. Laserové čištění laserem s pulzním laserovým zdrojem je vhodné pro nerezovou i uhlíkovou ocel, měď, hliník i další kovy.  Celý proces čištění probíhá bezkontaktně bez přidání dalších chemických látek nebo abraziv. Díky tomu nedochází k poškozování povrchu čištěného výrobku. Laser je vhodný i pro čištění skvrn vzniklých při svařování a letování nerezové oceli.

Jednoduchý a mobilní stroj pro laserové čištění RL-CP s pulzním laserovým zdrojem je vybaven vestavěným řídicím systémem ovládaným intuitivním dotykovým displejem. Přímo ve stroji jsou již přednastaveny parametry pro nejběžnější práce. Další parametry je možné uživatelsky zadávat a měnit.

Stroj je vybaven 1D nebo 2D laserovou hlavou pro flexibilní čištění nerovných povrchů a reliéfů. Lehká ergonomická laserová hlava s kvalitní optikou a hmotností < 3 kg.


Kontinuální nebo pulzní laserový zdroj pro laserové čištění?

Jaké jsou výhody laserového čištění kovů?

Varianty a výkony čisticího laseru

Mobilní čisticí laser nabízíme s výkonem 100 a 200 W.

Čisticí laser s výkonem 100 W je univerzální stroj pro široké použití. Stejně jako čisticí laser s výkonem 50 W zvládá odstraňování koroze, mastnoty a oleje z kovových povrchů. Dále je vhodný pro odstraňování barev a laků. Tento laser je vhodný pro čištění skvrn vzniklých teplem při svařování a letování nerezové oceli. Doporučený výkon stroje je do 12 m2 čištěného povrchu / hod.

Čisticí laser s výkonem 200 W umožňuje kromě čistění kovových povrchů čistit i nekovové materiály. Nejčastěji se stroj používá na čištění kamene a fasád domů například od mechu, řas, graffiti a dalších nečistot. Čisticí laser s výkonem 200 W je vhodný pro čištění ploch do 20 m2 / hod.


Vlastnosti a funkce

 • Integrovaný řídicí systém s dotykovým displejem
 • celý laser včetně příslušenství integrovaný do transportního kufru
 • jednoduché ovládání ve třech krocích:
  1) připoj do elektřiny 
  2) vyber si z nastavených parametrů 
  3) používej :-)
 • Napájení z běžné elektrické zásuvky 230V
 • laserové čištění je uznáván jako nejekologičtější metoda průmyslového čištění.

Výhody

Vysoká účinnost, velká míra flexibility, vzhledem k velikosti stroje vysoký výkon cca 10 m2 čištěné plochy / hodina.

Použití

Laser je vhodný pro čištění malých ploch nebo lokální čištění, odstraňování nátěrů, odstraňování červené rzi, odstraňování černé rzi, odstraňování zbytků oleje a maziv; příprava před svařováním nerezové oceli, hliníkových a dalších slitin; odstraňování oxidu mědi, oxidu zirkonia a otřepů na povrchu kovů.

Cena

Zaujal vás tento mobilní pulzní čisticí laser laser? Pro další informace a cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.


Máte otázku k tomuto produktu? Zeptejte se nás!