Jak správně vybrat laserový svařovací stroj?

18.07.2021

Výběr laserového svařovacího stroje vyžaduje velkou pozornost, ať už se jedná o typ laserového svařovacího stroje nebo jeho výkon. Na trhu je mnoho výrobců a mnoho modelů, uživatelé tak musí mít svůj vlastní úsudek případně plně důvěřovat svému dodavateli. Jak tedy správně vybrat laserový svařovací stroj?

1. Zkušenosti výrobce laserových svařovacích strojů

Výrobci laserových svařovacích strojů s bohatými zkušenostmi mohou lépe zaručit kvalitu svých strojů. Pokud mají výrobci bohaté zkušenosti s výrobou, mají také četné zkušenosti s jejich nasazením u zákazníků.

2. Výkon laserového svařovacího stroje

Na trhu je dostupných mnoho typů laserových svařovacích stroj s různým výkonem. Typ laseru a jeho výkon zásadně ovlivňují účinek laserového svařování a kvalitu výsledného svařence. Obecně řečeno, čím vyšší je výkon laserového svařovacího stroje, tím hlubší je hloubka zpracování a vyšší rychlost svařování. Při výběru vhodného výkonu ale neplatí, že čím větší, tím lepší! Pokud je materiál vhodný pouze pro zpracování s nízkým výkonem, není nutné používat vysoce výkonové laserové svářečky. V takovém případě by byl výsledný svar žlutý a poškozený v důsledku nadměrného výkonu svařovacího stroje.

3. After-sale servis

Poprodejní servis je nedílnou částí stroje. Nejedná se jen o záruční a pozáruční servis ale také o technickou podporu, poradenství a rychlé dodávky náhradních dílů, spotřebního materiálu nebo dalšího příslušenství. Pokud u vašeho dodavatel fungují poprodejní služby, pomůže vám to vyřešit mnoho problémů vzniklých v průběhu používání stroje.

Příklady laserového svařování při výrobě šperků
Příklady laserového svařování při výrobě šperků