Jaké faktory určují cenu laserového odstraňovače rzi?

28.03.2022

Ceny laserových odrezovačů se pohybují od zhruba dvou set tisíc korun po částky v řádech miliónů. Obecně lze říci, že cena laserového stroje pro odstraňování rzi souvisí s výkonem. Čím vyšší je výkon laseru, tím je dražší.

Nákup laserového zařízení na odstraňování rzi a nečistot by však měl stále vycházet z vašich konkrétních potřeb, nikoliv z toho, že čím vyšší výkon, tím lépe. Například pro jednoduché čištění rzi může stačit nízký výkon. Pokud zvolíte vysoký výkon, může dojít k poškození obrobku.

Neustálý vývoj laserové technologie čištění dnes otevřel mnoho nových možností pro laserovou technologii v průmyslových aplikacích. Rozvoj této technologie v oblasti mikroelektroniky, stavebnictví, výroby automobilů, lékařské péče, čištění a údržby lodí je na vzestupu a perspektiva trhu aplikací je mimořádně široká.

V současné éře rostoucího povědomí o ochraně životního prostředí a bezpečnosti je naléhavě nutné zabývat se otázkou, jak najít čistší a nedestruktivní metodu čištění. Po více než 20 letech vývoje se začíná formovat aplikace laserového zpracování. Zařízení pro laserové zpracování se dostala nejen do výrobních linek některých velkých podniků, ale pokrývá i střední a malé instalace včetně přenosných laserů například pro čištění fasád a soch.


Ještě před několika málo lety byla laserová zařízení z říše sci-fi. Tomu odpovídala i jejich cena. V současné době jsou již tyto stroje mnohem rozšířenější, cena výrazně klesla a laserové čistící a svařovací stroje jsou dostupné i malým řemeslníkům. S dalším poklesem ceny tak do budoucna nelze příliš počítat. Jedinou možností jak při nákupu ušetřit tak zůstává volba vhodného stroje, který s minimálními náklady splní veškeré vaše požadavky.