Mobilní 200W laserová svářečka  na šperky i nerez

13.08.2021

Základní popis

Mobilní Nd:YAG laserová svářečka s výkonem 200 W pro laserové svařování zlatých a stříbrných šperků a nerezové oceli. Výkonný stroj s kompaktní konstrukcí je vybaven vším, co je potřeba pro precizní práci: dotykový HD displej, binokulární stereometrický mikroskop, přesné polohování a nastavitelný ofuk materiálu.

Popis produktu

Vodou chlazená Nd:YAG laserová svářečka s výkonem 200 W s krystalem buzeným laserovou diodou je speciálně vyvinutá pro šperkařský průmysl. Je vhodná především k bodovému svařování zlata a stříbra nebo k opravě otvorů a švů šperků. Výhodou je možnost nastavení velikosti pájecího bodu až do 3 mm.  Polohování obrobku usnadňuje mikroskopická indikace souřadnic souosá s laserovým paprskem. To umožňuje přesné polohování i bez speciálních přípravků.

Tuto svářečku lze také využít pro precizní svařování nerezových plechů a dalších kovových materiálů.

Laserové bodové svařování je důležitým aspektem aplikace laserové technologie. Proces bodového svařování využívá tepelné vodivosti materiálu. Laserové záření ohřívá povrch obrobku a teplo z povrchu se tepelnou vodivostí šíří do vnitřku obrobku, kde obrobek taví. Regulace výkonu svářečky se provádí pomocí pomocí řízení šířky laserového pulzu, nastavení výkonu laserového zdroje, špičkového výkonu a opakovací frekvence laserového impulsu tak, aby se vytvořila specifická roztavená lázeň. Díky svým jedinečným vlastnostem tato laserová svářečka používá při výrobě zlatých a stříbrných šperků a svařování miniaturních a malých dílů.

Vlastnosti a funkce

  • vodou chlazený profesionální stroj pro šperkařský průmysl
  • binokulární stereometrický mikroskop s 10násobným zvětšením a dotykový HD displej
  • nastavitelný výkon a frekvence i šířka laserového pulzu
  • ideální pro opravy šperků ze zlata a stříbra

Výhody

Díky svému principu je laserové svařování velice precizní. Pájecí spoje jsou jemné bez nutnosti velkých úprav po svařování.  Díky možnosti nastavení velikosti pájecího bodu při práci nedochází k výraznému ovlivnění okolního materiálu teplem a tím se zamezuje jeho deformaci nebo poškození ani při velké hloubce svaru.

Použití

Kromě svařování zlata a stříbra lze tuto svářečku používat také pro svařování bronzu, nerezové oceli a dalších kovů. Často se využívá v elektrotechnice, stomatologii, reklamním průmyslu, hodinářství a jemné mechanice nebo všude tam, kde je třeba přesné svařování malých dílů.

Cena

Zaujala Vás naše bodová laserová svářečka s výkonem 200 W? Napište si pro více informací a cenovou nabídku!


Máte otázku k tomuto produktu? Zeptejte se nás!