Ruční laserová svářečka na železné i neželezné kovy

04.08.2021

Základní popis

Ruční laserová svářečka s výkonem 500 / 1000 / 2000 W, ideální pro svařování železných i neželezných kovů a kovových materiálů. Výsledkem práce je krásný hladký svarový šef bez nutnosti dalšího opracování. Při svařování nedochází ke vzniku stop po svařování ani k deformacím materiálu. Laserové svařování je 2 - 10 x rychlejší a vyžaduje méně spotřebního materiálu v porovnání s tradičními metodami.

Popis produktu

Použití nejnovější generace vláknového laserového zdroje a vlastního vyvinutého ručního laserového svařovacího stroje vyplňuje mezeru v oblasti ručního svařování v odvětví laserových zařízení. Jeho výhodami jsou jednoduchá obsluha, krásný svarový šev, vysoká rychlost svařování a žádné spotřební materiály. Svařování tenkých plechů z nerezové oceli, železných plechů, hliníkových plechů a dalších kovových materiálů může dokonale nahradit tradiční techniky svařování argonovým obloukem a elektrickým svařováním.

Základem stroje je moderní vláknový laserový zdroj s výkonem volitelně 500, 1000 nebo 2000 W. Vláknový laserový zdroj se vyznačuje dlouhou životností, vysokou účinností a bezúdržbovým provozem po celou dobu životnosti.

Druhým důležitým prvkem je laserová svařovací pistole. Ve srovnání s pevnými laserovými pistolemi je tato pistole lehká, ergonomická a velice flexibilní. Celková hmotnost laserové hlavy je zhruba 900 gramů! Laserová hlava je ovladatelná pohodlně jednou rukou. Operátor při práci není omezen prostorem pracovního stolu. Díky optickému kabelu s délkou 10 (volitelně až 15) metrů se naopak svářeč může volně pohybovat tak, aby si nalezl při svařování vhodnou pracovní pozici.

Laserovou hlavu lze podle typu práce vybavit jednou ze 4 laserových trysek určených pro čelní svařování (na tupo), svařování vnitřních a vnějších rohů nebo svařování s přidáváním drátu. Součástí hlavy je i integrovaný tryska pro ofuk svařence. Svařovat tak lze i v ochranné atmosféře.

Součástí dodávky stroje je také zařízení pro automatické podávání svařovacího drátu s nastavitelnou rychlostí podávání.

Ruční laserová svářečka má blokování výstupu laserového paprsku, pokud není v kontaktu se svařovaným materiálem.


Vlastnosti a funkce

  • kompaktní stroj s výkonem 500 / 1000 / 2000 W
  • lehká laserová hlava s výměnnými tryskami
  • dlouhý optický kabel pro vysokou flexibilitu operátora
  • vysoká rychlost práce, žádný spotřební materiál, nízké provozní náklady
  • svářečku lze ovládat jednou rukou
  • automatický podavač svařovacího drátu s nastavitelnou rychlostí podávání
  • automatický ofuk svaru umožňující svařování v ochranné atmosféře
  • díky bezkontaktnímu svařování nedochází k znečišťování svaru

Výhodou laserového svařování je minimální ovlivněn finálního produktu teplem. Díky tomu nedochází k deformacím výrobku jako při běžném svařování ani při velké hloubce svaru.

Výhody

Vysoká rychlost, vysoká účinnost, hluboký svar, malá deformace, malá oblast tepelného ovlivnění okolního materiálu, vysoká kvalita svařování, místo svařování bez znečištění, šetrné k životnímu prostředí. Díky vyměnitelným tryskám lze svářečku používat pro všechny běžné způsoby svařování materiálu.

Použití

Laserovou svářečku je možné použít pro svařování všech železných i neželezných kovů. Nejčastěji se používá pro svařování nerezu, oceli, hliníku, bronzu. Uplatnění nalezne při výrobě kovových konstrukcí, v automobilovém a obecně kovozpracujícím průmyslu.

Cena

Zaujala Vás naše ruční laserová svářečka na kovy? Napište si pro více informací a cenovou nabídku!


Máte otázku k tomuto produktu? Zeptejte se nás!