Kombinovaná laserová svářečka, čistička a řezačka

10.02.2022

Základní popis

Ruční laserová svářečka kombinující funkci svařování, řezání a čištění kovových materiálů. Základem stroje je výkonný laserový zdroj volitelně s výkonem 1000 / 1500 / 2000 W a flexibilní laserová "pistole", která se jednoduše přizpůsobuje aktuálnímu využití stroje. Jednotlivé režimy práce stroje pak měníte pohodlně přímo na laserové "pistoli". Volíte z pracovních režimů pro laserové čištění, řezání a svařování.


Popis produktu

Kombinovaná laserová svářečka, čistička a řezačka je vhodná pro většinu práce s kovem. Pomocí jediného stroje můžete svařovat, čistit a dokonce i řezat ocel, nerez a další kovové materiály. To je možné díky multifunkčnímu laserovému zdroji s výkony 1000 / 1500 / 2000 W a vysoce flexibilní laserové hlavě.

Kontinuální laserový zdroj (CW laser source) je plně konfigurovatelný. Výkon laserového zdroje a režim (svařování, čištění, řezání) přepínáte jednoduše pomocí dotykového displeje přímo na laserové "pistoli".

Ruční laserová hlava ve tvaru pistole je lehká a ergonomická. Díky tomu umožňuje jednoduchou a pohodlnou práci ve všech pracovních polohách. Přímo na laserové pistoli obsluha může nastavovat základní parametry laserového zdroje jako výkon, modulační frekvence a další. Pistole je s laserovým zdrojem propojena 10 metrovým (volitelně 15 metrů) optickým vláknem v odolném kabelu, který optické vlákno chrání před náhodným poškozením a usnadňuje pohyb obsluhy na pracovišti.

Celý laserový stroj včetně chlazení, řízení a stabilizátoru napájení je integrován do společného těla s rozměrem 745 x 516 x 710 mm s hmotností 160 kg. Pro jednoduchou mobilitu je zařízení vybaveno kolečky pro snadnou manipulaci.

Součástí dodávky stroje je také zařízení pro automatické podávání svařovacího drátu s nastavitelnou rychlostí podávání.


Vlastnosti a funkce

  • univerzální laserový stroj umožňující svařování, čištění a řezání kovů
  • jednoduchá a rychlá změna pracovního režimu
  • kompaktní stroj s výkonem 1000 / 1500 / 2000 W
  • lehká laserová hlava s výměnnými tryskami
  • dlouhý optický kabel pro vysokou flexibilitu operátora
  • vysoká rychlost práce, žádný spotřební materiál, nízké provozní náklady
  • stroj lze ovládat jednou rukou
  • automatický podavač svařovacího drátu s nastavitelnou rychlostí podávání
  • automatický ofuk svaru umožňující svařování v ochranné atmosféře


Parametry laserového svařování


Výhody

Výhodou laserového svařování a čištění je minimální ovlivněn zpracovávaného výrobku teplem. Díky tomu nedochází k deformacím výrobku jako při běžném svařování ani při velké hloubce svaru. V případě čištění nedochází k mechanickému poškození povrchu, jako je tomu v případě jiných způsobů čištění.

>> Výhody laserového svařování kovů

>> Porovnání laserového čištění s jinými metodami čistění kovů

Díky svému principu je laserové svařování velice precizní. Pájecí spoje jsou jemné bez nutnosti velkých úprav po svařování.  Díky možnosti nastavení velikosti pájecího bodu při práci nedochází k výraznému ovlivnění okolního materiálu teplem a tím se zamezuje jeho deformaci nebo poškození ani při velké hloubce svaru.


Použití

Ruční laserová svářečka s možností laserového čištění a řezání je vhodná pro svařování materiálů, jako je nerezová ocel, uhlíková ocel, hliníková slitina, zlato, stříbro, titan, nikl, cín, měď, hliník a další kovy a jejich slitiny. Může dosáhnout stejné nebo vyšší přesnosti jako základní kovový materiál.

Ruční laserová svářečka s možností laserového čištění a řezání je vhodná pro každodenní dílenské práce například při montážích kuchyní, koupelen, kovových okapů a plotů apod. Své uplatnění nalezne v zámečnických a klempířských dílnách, stejně tak jako při opravě automobilů stavbě lodí a dalších odvětvích.


Cena

Zaujala Vás naše kombinovaná laserová svářečka a čistička? Napište si pro více informací a cenovou nabídku!


Máte otázku k tomuto produktu? Zeptejte se nás!