Plně krytovaný vláknový laser pro značení RL-T

21.01.2022

Základní popis

Riselaser RL-T Fiber Laser Marker je plně krytované laserové pracoviště určené pro značení kovových a nekovových předmětů. Laser nabízíme s výkonem 20, 30, 50, 7 nebo 100 W. Díky samostatnému provedení a vysokému zabezpečení nalezne své uplatnění zejména v moderních výrobních provozech s důrazem na bezpečnost. Laser odpovídá bezpečnostní třídě LASER CLASS 1.

Popis produktu

Veškeré komponenty stroje a ovládací prvky včetně ovládacího PC  jsou integrované uvnitř stroje a ochráněny tak proti poškození. Laser RL-T je tak zcela samostatným pracovištěm pro jehož uvedení do provozu je třeba stroj pouze připojit do elektřiny. Tak jako ostatní značicí lasery nepotřebuje laser RL-T pro svou práci žádný spotřební materiál. Vláknový laserový značkovací stroj dokáže rychle a trvale označit text, sériová čísla, QR kódy, čárové kódy, obrázky a další na všechny druhy kovových materiálů a velké množství dalších nekovových materiálů jako jsou například tvrdé plasty, keramika, apod.


Uzavíratelný kryt s bezpečnostním průzorem splňuje požadavky na zařízení v bezpečnostní třídě LASER CLASS 1.

I přesto, že je pracovní plocha plně krytovaná, stroj nabízí velký vnitřní pracovní prostor s šířkou 499 mm, případně lze značit kruh do průměru 610 mm.

Dostupné varianty

Laser RL-T je dostupný s výkonem 20, 30, 50, 70 a 100 W. Součástí volitelné výbavy může být autofocus pro automatické nastavení pracovní výšky stroje, zvětšení pracovní plochy nebo kamera pro sledování pracovní plochy. Volitelnou součástí dodávky je rotační osa pro značení válcových předmětů.

Laser RL-T lze objednat ve verzi bez nebo s ovládacím PC a monitorem. V případě objednání včetně PC je součástí dodávky také české verze OS Windows 10 Pro.

TIP: Pokud potřebujete mobilnější provedení krytovaného vláknového laseru pro značení, podívejte se také na stolní značicí laser RL-E. Jedná se o stolní model zakrytovaného značicího laseru.

Vlastnosti a funkce

  • standardní pracovní plocha 100x100 mm,volitelně až 300x300 mm
  • vnitřní prostor s šířkou 499 mm
  • výkon volitelně 20, 30, 50, 70 nebo 100 W
  • vlnová délka paprsku 1064 nm
  • motoricky nastavovaná osa Z již v základním vybavení
  • red-dot systém pro nastavení pracovní výšky, volitelně autofocus
  • řízení pomoc EZCAD2
  • volitelně rotační osa
  • volitelně systém pro náhled pracovní plochy Cyclops

Výhody

Vysoká míra bezpečnosti podle specifikace LASER CLASS 1, Stroj představuje samostatné kompaktní plně krytované laserové pracoviště. Veškeré komponenty stroje jsou v těle stroje a nehrozí tak jejich poškození.

Použití

Stroj vhodný všude tam, kde je kladen velký důraz na bezpečí obsluhy i dalších lidí, kteří se mohou pohybovat v okolí stroje.

Mezi nejčastěji zpracovávané materiály patří kromě nerezi, hliníku, mosazi mědi, stříbra, oceli a zlata také potahované a eloxované kovy. Z nekovových materiálů jsou to potom například Tvrdý plast, mramor, žula, keramika, ABS, kůže, galvanické materiály, nátěrové materiály, epoxidové pryskyřice atd.

Cena

Zaujal vás tento samostatný vláknový laser? Pro další informace a cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.Máte otázku k tomuto produktu? Zeptejte se nás!