Značení kůže pomocí CO2 laseru

03.02.2022

Kožené výrobky můžeme vidět všude v našem každodenním životě. Zpestřují náš život, jsou ekologické a zdravotně nezávadné. Na některých kožených výrobcích ale můžeme nalézt nejrůznější loga a ornamenty. Průmyslová výroba těchto motivů je známá již dlouhou dobu. Jak jak ale možné vytvořit například na opasku, peněžence nebo přívěsku osobní personalizaci? Často se totiž jedná o výrobu jediného kusu a výroba raznice by byla ekonomicky neúnosná. Jak tedy takové logo vytvořit?

Jako první vás asi napadne klasický potisk nějakou formou tiskárny. Jedná se o jednoduché a rychlé řešení, ale trvanlivost takového popisu by nebyla příliš dlouhá. Nanesená barva by se velice rychle odřela. Víte ale, že laserový značkovací laser to dokáže také a lépe?

Laserové zpracování je forma tepelného zpracování. Protože vysokoenergetický laserový paprsek okamžitě dokončí vypálení a vyrytí vzoru na povrch kůže, má malý tepelný dopad. Ačkoli se tedy jedná o vysoce intenzivní laserový paprsek, nepoškozuje kožené zboží. Pouze se stane, že se na povrchu koženého zboží vytvoří vzor, který je třeba označit. Kromě obrazových motivů může laser samozřejmě tisknout také libovolné texty a další, například identifikační, informace. Stručně řečeno, výrobci kožených výrobků mohou na koženém zboží pomocí CO2 laseru vytvářet trvalé vzory, slova, znaky, označení a další značky jako třeba čárové a QR kódy.

>> CO2 značkovací lasery Riselaser


Může použití CO2 laserového značícího stroje splnit základní potřeby malých živnostníků i velkých podniků? Samozřejmě ano! Kromě toho, že CO2 značkovací laser pomůže zboží označit, pomůže také ušetřit náklady a zvýšit ekonomický přínos. Laserový značkovací stroj CO2 nepotřebuje pro značení žádný spotřební materiál. To šetří zbytečné náklady na spotřební materiál i údržbu. Obsluha stroje je jednoduchá a intuitivní. Pro jeho obsluhu stačí krátké zaškolení.

Běžná životnost CO2 laseru je 20.000 hodin práce a to je při běžném provozu asi 10 let práce. Poté stačí jen vyměnit laserovou trubici a stroj může pokračovat v práci dál... Problémem pro CO2 značící lasery není ani nasazení v 24 hodinovém provozu.