Mobilní vláknový laser pro značení kovů RL-PI

07.12.2021

Základní popis

Značicí laser RL-PI je první skutečně mobilní vláknový laser pro značení kovů! Kompaktní laserový stroj s integrovaným počítačem, monitorem i klávesnicí. Celý stroj lze během okamžiku sbalit do praktického kufru určeného pro převoz.

Tak jako ostatní vláknové lasery pro značení i tento stroj umožňuje značení železných i neželezných kovů, většiny tvrdých plastů a mnoha dalších materiálů. Variabilní výkon 20 / 30 / 50 W je vhodný pro všechny od povrchového značení  po vytváření reliéfního písma pro formy a raznice.

K laseru RL-PI lze volitelně připojit rotační osu pro značení válcových předmětů.

Popis produktu

Vláknový laser RL-PI je obdobně jako laser RL-MINI20 laserový stroj s integrovaným ovládacím PC. Na rozdíl od něho má ale hned dvě výhody:

 1. Značicí laser RL-PI má kromě PC integrovaný i monitor a klávesnici. To vše lze navíc během okamžiku sbalit do praktického kufru pro přenos a transport.
 2. Laser RL-PI nabízí řady s výkonem 20 / 30 / 50 W. Díky tomu lze tento stroj použít kromě klasického značení povrchu kovů také pro vytváření reliéfního písma například při výrobě forem nebo raznic.

Vybalení stroje z kufru a jeho uvedení do provozu je otázkou několika okamžiků.  Po jednoduchém sestavení stroje lze začít okamžitě pracovat.

TIP: Pokud hledáte krytovaný laser podle specifikace LASER CLASS 1 a zároveň potřebujete zachovat mobilitu stroje, podívejte se na náš stolní plně krytovaný vláknový laser RL-E

V základní variantě s výkonem 20 W je stroj vhodný ke značené povrchu železných i neželezných kovů, vybraných plastů a dalších materiálů. Výkonnější stroje s výkonem 30 a 50 W jsou vhodné i pro hluboké značení včetně vytváření reliefního písma.


 • značicí laser s integrovaným PC, monitorem a klávesnicí
 • pracovní plocha 100 x 100 mm, výkon 20 / 30 / 50 W
 • pracovní prostor 480x200x460mm
 • rychlé a přesné značení kovových i některých nekovových materiálů
 • šířka linie značení 0,012 mm
 • pracovní rychlost až 10.000 mm/s
 • opakovatelná přesnost 0,001 mm
 • podporované grafické formáty DXF/PLT/BMP/JPG/PNG/TIP/PCX/TGA/ICO
 • stroj obsahuje českou instalaci systému Windows 10 Pro včetně licence


Výhody

Kompaktní stroj určený pro zákazníky, kteří potřebují svůj stroj často stěhovat. Jednoduchá obsluha a snadné ovládání, velké množství podporovaných grafických formátů. Volitelný výkon 20, 30 nebo 50 W je dostatečný pro značení a další aplikace s včetně výroby raznic a reliéfního písma. Možnost připojení rotační osy.

Díky optickému izolátoru je schopen laser značit i vysoce reflexní materiály jako je hliník, měď, zlato nebo stříbro. Stroj je vybaven vysokorychlostní galvohlavou pro dosažení maximální přesnosti práce. Modulární design usnadňuje práci ale i transport stroje. Zároveň ale design stroje zajišťuje jeho celkovou robustnost a odolnost i v náročných pracovních podmínkách. Vysoká míra fotoelektrické konverze pak zajišťuje úsporný provoz s minimálními nároky na elektrickou energii.

Použití

Laserový stroj RL-PI lze využít pro značení většiny kovových materiálů ať již se jedná o stojírenskou výrobu, kovoobrábění, instalatérské díly, výrobu plastů, ale i dekorace, šperky, ... Kromě kovových materiálů lze vláknovým laserem značit také mnoho plastů (často například ABS, nylon, PES a Makrolon). Jedná se velmi často o obalové materiály používané v kosmetice, potravinářském průmyslu, zdravotnictví, apod,
Výkon 30 W je vhodný všude tam, kde je potřeba rychle a přesně značit tvrdo kovy, jako jsou například nástrojárny a kovoobráběčské dílny. Při volbě výkonu 50 W lze také použít laser k vytváření reliéfního písma a log na formách a raznicích.

Cena

Zaujal vás tento mobilní vláknový laser? Pro další informace a cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.

TIP: Pokud potřebujete značit například na dřevo, textil, kůži, korek, papír, keramiku, MDF a další podobné materiály, budete potřebovat CO2 laser. Podívejte se například na stolní CO2 laser RL-CO, který dokáže popisovat všechny tyto materiály a ještě mnohem více!


Máte otázku k tomuto produktu? Zeptejte se nás!